Paslaugų krepšeliai. Dažniausiai užduodami klausimai | DNB
Kuo paslaugų krepšelis skiriasi nuo minimalaus paslaugų mokesčio?

Minimalus paslaugų mokestis (0,80 Eur/mėn) taikomas klientams, kurie naudojasi pagrindinėmis banko paslaugomis. Šis mokestis sujungia tris banko paslaugas į vieną: sąskaitų tvarkymą, neribotus pervedimus eurais internetu bei neribotas įplaukas eurais Lietuvoje ir EEE šalyse. O už kitas banko paslaugas mokami standartiniai kainyne nustatyti mokesčiai.
Krepšelis suteikia daugiau paslaugų už vieną fiksuotą mokestį. Krepšelius rekomenduojame rinktis klientams, kurie naudoja daugiau kasdienių banko paslaugų – turi mokėjimo kortelę, išsigrynina pinigus bankomate. Minimalus paslaugų mokestis jau yra įskaičiuotas į fiksuotą krepšelio kainą.

Kam taikomas minimalus paslaugų mokestis?

Privačiam klientui, turinčiam bent vieną sąskaitą DNB banke.

Už ką taikomas minimalus paslaugų mokestis?

Minimalus paslaugų mokestis apima visų sąskaitų administravimą ir tvarkymą, lėšų įskaitymą eurais iš Lietuvos ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių bankų, visus pervedimus eurais į bankus Lietuvoje ir EEE šalyse internetu, mokėjimus už komunalines paslaugas ir elektroninius pirkimus internetu.

Ar paslaugų krepšeliai yra privalomi?

Paslaugų krepšeliai nėra privalomi. Privatus klientas, mokantis minimalų paslaugų mokestį ir atskirai už kitas paslaugas bei mokėjimo kortelę, gali savanoriškai nuspręsti užsisakyti norimą paslaugų krepšelį ir pasinaudoti jo teikiamomis naudomis.

Kaip galima užsisakyti paslaugų krepšelį?

Paslaugų krepšelius galima užsisakyti prisijungus prie interneto ar mobiliojo banko, paskambinus į Klientų aptarnavimo centrą tel. 1608 arba atvykus į artimiausią DNB skyrių.

Ar bus taikomos nuolaidos kortelių aptarnavimui?

Nuo 2016 11 01 DNB bankas nemokamai nebeteikia debeto kortelių naujiems klientams, gaunantiems darbo užmokestį į banko sąskaitą. Nuo 2017 metų vasario mėn. ir esamiems klientams nebetaikomos spec. sąlygos ir nustatomi standartiniai kortelių aptarnavimo įkainiai. Klientams, norintiems už kortelę nemokėti atskirai, siūlome užsisakyti „Kasdienį“ ar bet kurį kitą paslaugų krepšelį.

Kas yra pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga ir ar ji privaloma?

Tai pagrindinė mokėjimo sąskaita ir būtiniausios mokėjimo paslaugos už vieną mokestį. Paslaugos kaina negali viršyti Lietuvos banko nustatytos maksimalios kainos ribos, o soc. remtiniems asmenims taikoma 50 proc. nuolaida. Ji nėra privaloma.

Kaip užsisakyti pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą?

Užsisakyti galite interneto banke, tel. 1608 arba DNB skyriuje.

Kuo pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga skiriasi nuo kitų paslaugų krepšelių?

Paslaugų krepšelių sudėtį ir kainą nustato DNB, o pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos ypatybes – Lietuvos bankas. Šiuo metu mūsų banke šios paslaugos ir „Kasdienio“ krepšelio mokesčiai bei sudedamosios dalys sutampa. Esminiai skirtumai yra du: pirma – „Kasdienio“ krepšelio turėtojams nuolaidos taikomos pagal amžiaus grupes, o nuolaida pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugos mokesčiui taikoma tik socialiai remtiniems asmenims, antra – priešingai nei su paslaugų krepšeliu, pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga teikiama tik su pagrindine mokėjimo sąskaita ir tik su kliento patvirtintu prašymu.

Ar pasirinkus vieną iš krepšelių bus taikomas ir minimalus paslaugų mokestis?

Pasirinkus bet kurį paslaugų krepšelį, minimalus paslaugų mokestis jau bus įskaičiuotas į krepšelio mėnesinį mokestį.

Kokie mokėjimo kortelių, pervedimų ir kitų kasdienių paslaugų įkainiai taikomi klientams, neturintiems jokio paslaugų krepšelio?

Privatiems klientams taikomas minimalus paslaugų mokestis. Į šį mokestį neįeinančioms paslaugoms taikomi standartiniai kainyne nurodyti mokesčiai.

Ar turėdamas antrą mokėjimo kortelę, kuri nepriklauso krepšeliui, už ją turėsiu mokėti atskirai?

Taip, jei papildoma kortelė nepriklauso krepšeliui, ji bus apmokestinta standartiniu įkainiu, nurodytu kainyne.

Ar apmokestinami pervedimai eurais banko skyriuje klientui, kuris priskirtas atitinkamam krepšeliui arba kuriam taikomas minimalus paslaugų mokestis?

Taip, taikomas standartinis banko paslaugų kainyne nurodytas komisinis mokestis.

Ar apmokestinami pervedimai kita valiuta interneto banke klientui, kuris priskirtas atitinkamam krepšeliui arba kuriam taikomas minimalus paslaugų mokestis?

Taip, taikomas standartinis banko paslaugų kainyne nurodytas komisinis mokestis.

Ar apmokestinamos įplaukos kita valiuta klientui, kuris priskirtas atitinkamam krepšeliui arba kuriam taikomas minimalus paslaugų mokestis?

Taip, taikomas standartinis banko paslaugų kainyne nurodytas komisinis mokestis.

Ar pinigų išgryninimo vietos lieka nepakitusios?

Taip, klientai pinigus gali išsigryninti kaip ir anksčiau: DNB ir SEB bankomatuose, „Perlo“ terminaluose, „PayPost“ skyriuose ir pinigus išmokančiose parduotuvėse.

Kokios išgryninimo sąlygos taikomos kituose nei DNB ir SEB bankomatuose klientams, kurie turi paslaugų krepšelį?

Išmokėjimas kitų bankų bankomatuose apmokestinamas standartiniu įkainiu, numatytu kainyne.