4 „auksiniai“ saugumo patarimai | DNB

1. Saugok savo prisijungimo prie interneto banko informaciją: niekam neatskleisk savo prisijungimo kodo, slaptažodžio, nekopijuok ir neskolink prisijungimo kortelės kodų – juk tai raktas į tavo finansus.

2. Atsimink, kad DNB (bei jokios valstybinės, teisėsaugos ar kitos institucijos) niekada neprašys pateikti ar keisti tik tau žinomų interneto banko ar mokėjimo kortelių slaptažodžių elektroniniais laiškais ar telefono skambučiais.

3. Prieš jungdamasis prie interneto banko, įsitikink, kad puslapis ir ryšio kanalas, su kuriais dirbi, yra apsaugoti.

Paprasčiausi būdai tai padaryti:

Jei abejoji dėl puslapio saugumo arba gavai laišką su įtartina nuoroda, susisiek su mumis tel. 1608 (jei skambinsi iš užsienio: + 370 5  239 3444) arba el. paštu info@dnb.lt.

4. Visada įsitikink, kad atsijungei nuo sistemos: baigęs darbą, būtinai paspausk mygtuką „Atsijungti“ (viršuje, dešinėje pusėje) ir uždaryk interneto naršyklę.

Saugaus naudojimosi DNB interneto banku taisyklės

Prisijungimo prie DNB interneto banko duomenys priklauso tik tau. Vis dėlto, tavo duomenų saugumui gali iškilti pavojus, jei prarasi plastikinę prisijungimo kodų ar TAN kodų kortelę, slaptažodžių generatorių arba jei tavo pasitikėjimu pasinaudos pašaliniai žmonės. Siekdamas išvengti tokių situacijų, laikykis toliau pateikiamų DNB interneto banko saugaus naudojimosi taisyklių.

1. Visų pirma, prieš prisijungdamas prie sistemos, patikrink, ar naudojiesi saugiu DNB interneto banku?

2. Visada įsitikink, kad po seanso atsijungei nuo sistemos: baigęs darbą, būtinai paspausk mygtuką „Atsijungti“ (viršuje, dešinėje pusėje) ir uždaryk interneto naršyklę.

Tai būtina net tada, kai kompiuterį palieki vos akimirkai. Taip apsidrausi nuo pašalinių asmenų priėjimo prie tavo sąskaitų.

3. Saugok prisijungimo prie DNB interneto banko duomenis.

3.1. Neatskleisk pašaliniams asmenims savo atpažinimo kodo, prisijungimo ar TAN kodų ir slaptažodžio. Nesakyk jų nei šeimos nariams, nei pažįstamiems, nei banko darbuotojams. Jei nori, kad tavo lėšas galėtų valdyti ir kiti šeimos nariai, kreipkis į banko skyrių: nurodytiems asmenims bus išduodami atskiri atpažinimo kodai, prisijungimo kodų ir TAN kodų kortelės.

3.2. Niekur neužsirašyk slaptažodžio – jį tiesiog įsimink. Slaptažodį sugalvosi pats, todėl stenkis, kad tai būtų sunkiai atspėjama ženklų kombinacija. Gimimo datos, žmonių vardai ar kitokia su tavimi susijusi informacija slaptažodžiui netinka. Geras nuolatinis slaptažodis yra nelogiškas skaičių ir raidžių kratinys. Iš karto keisk nuolatinį slaptažodį, jei tik kilo įtarimas, kad kažkas jį galėjo sužinoti. Tai galėsi padaryti DNB interneto banke, pasirinkęs Nustatymai => Slaptažodis.

3.3. Naudodamasis DNB interneto banku viešose vietose, įsitikink, kad tavęs niekas nestebi. Baigęs darbą, būtinai atsijunk, paspausdamas „Atsijungti“. Po naudojimosi interneto banku viešose vietose rekomenduojame pakeisti slaptažodį.

3.4. Nesiųsk prisijungimo prie DNB interneto banko ar mokėjimo kortelių duomenų nei elektroniniu paštu (net jei laišką gausi iš mūsų), nei telefonu. Mes niekada neprašome tokios informacijos pateikti elektroniniu paštu ar telefonu.

3.5. Nesinaudok elektroniniu paštu atsiųstomis nuorodomis į internetinius tinklalapius. Jei būtinai reikia pasinaudoti nuoroda laiške, įvesk adresą tiesiai į interneto naršyklės paieškos laukelį. Nevesk konfidencialios informacijos į iššokančius (angl. pop-up) langus.

3.6. Daugiau informacijos apie bandymus išgauti konfidencialius kliento duomenis.

4. Jei pametei interneto banko prisijungimo kodų ar TAN kodų kortelę arba kas nors matė jose esančius skaičius, nedelsdamas atvyk į artimiausią DNB skyrių ir ten pakeisk savo prisijungimo duomenis arba skambink tel. (8 5)  239 3444 ar 1608 (I–V: 8.00–24.00, IV: 10.00–16.00).

5. Siekdamas užtikrinti prisijungimo saugumą, naudokis tik naujausiomis ir oficialiomis naršyklių „Microsoft Internet Explorer“ arba „Mozilla Firefox“ versijomis. Prie DNB interneto banko gali prisijungti ir per kitas naršykles, kurios palaiko 128 bitų kodavimo SSL protokolą. Jei nori sužinoti, kokią naršyklę naudoji, naršyklės meniu pasirink Pagalba > Apie (angl. Help > About).

6. Pasirūpink savo kompiuterio saugumu nuo virusų ir neteisėtų naudotojų.

6.1. Naudok antivirusinę programą.
6.2. Naudok interneto užkardą (angl. firewall).
6.3. Naudok programas, skirtas apsisaugoti nuo šnipinėjimo programų (angl. spyware).
6.4. Nuolat atnaujink visą savo kompiuteryje naudojamą programinę įrangą.
6.5. Kad tavo kompiuteriu negalėtų laisvai naudotis pašaliniai asmenys, įdiek ekrano užsklandą su slaptažodžiu.
6.6. Kai pasinaudosi interneto banku, ištrink visas naršyklės laikinąsias bylas, kuriose gali likti tavo asmeninė ar finansinė informacija.
6.7. Daugiau informacijos, kaip apsaugoti savo kompiuterį.

7. Nuolat stebėk pinigų srautus savo sąskaitose (sąskaitų išrašus, mokėjimų būklę ir kt.).